O mně

„Jak ses to naučil?“

Už od dětství jsem byl nadšený fanda deskovek a karetních her. Kouzla s kartami mě lákaly čím dál víc. Na základní škole jsem si sehnal pár speciálních triků, pečlivě se s nimi naučil pracovat a ukázal je spolužákům… Samozřejmě že na všechny triky přišli! Já jsem díky tomu pochopil, že vychytávkami se ze mě kouzelník nestane. Rozhodl jsem se tedy proniknout do nejsložitější kouzelnické disciplíny a začal kouzlit s obyčejným balíčkem karet.

Jakub Píše Objednat showIkona

„Prozradíš nám, jak se ten trik dělá?“

Jakub Píše

…rád, ale musím vás varovat! Pokud se to chcete i naučit, bude to stát hodně úsilí. Když jsem začínal trénovat já, využíval jsem k tomu každou volnou chvíli a jakékoliv prostředí. Studoval jsem triky v knihách, kurzech i ve videích. Začínal jsem s matematickými triky a postupně rozvíjel svou zručnost k dokonalosti. Karty létaly všude – ale výsledek stojí za to.

Objednat službuIkona
Jakub Píše

„A tím se dá jako uživit?“

Sám jsem tomu dlouho nevěřil. Když jsem jednou na brigádě při sbírání malin ve Skotsku ukazoval své karetní vystoupení, ptali se mě – proč sbírám maliny, když umím kouzlit? Totéž se mi stalo na brigádě v Holandsku, při sběru salátů… (To už jsem se nad sebou začal upřímně zamýšlet). Plánoval jsem svatbu a potřeboval pracovat při studiu. Chtěl jsem ale dělat práci, která mě bude bavit. Tak jsem vzal balíček karet a šel se o tu radost podělit s publikem.

„Jak dlouho kouzlíš?“

Karetním trikům se věnuji od svých 14 let a toužil jsem se stát profesionálním kouzelníkem. Dlouho jsem si myslel, že budu profesionál, teprve až se naučím jeden velice těžký trik… Když už jsem ho měl nějakou dobu zařazený ve svém vystoupení, zjistil jsem, že skutečně profesionální je být nad věcí. Třeba když mi jeden člověk nadšeně vykládal o nějakém kouzelníkovi, kterého viděl v čajovně – až po pár minutách mi došlo, že vlastně mluvil o mně…

Jakub Píše

„Dají se na to balit holky?“

Jakub Píše

To je kupodivu jedna z nejčastějších otázek. Svou manželku jsem si naštěstí získal povahou a slušným vychováním. Ale pokud myslíte, že už jste všechny triky k okouzlení vyplýtvali, neváhejte se na mě obrátit!

Objednat službuIkona